© Marcin Syska Photography
logo

Sesja Kobieca w stylu Fine Art

Dziś serwuję Wam portretową sesję kobiecą, którą zrobiłem pod koniec sierpnia w ogrodzie pałacu Sienkiewicza w Oblęgorku. Z założenia miała to być sprawnie zorganizowana sesja stylizowana z minimalną liczbą uczestników i właśnie taki efekt udało nam się uzyskać. Zdjęcia zostały zrobione zarówno cyfrowo jak i analogowo, a więcej o tym już za chwilę.

sesja kobieca kielce

Jak powstała ta sesja kobieca?

Zdjęcia z tej sesji zrobiłem dwoma aparatami - cyfrowym i analogowym (na kliszę). Obecnie zdecydowana większość moich prac powstaje aparatem cyfrowym. Jest to standard w branży, z takiego sprzętu korzysta 99% fotografów ślubnych na świecie. Jednocześnie cały czas rozwijam temat fotografii analogowej, czyli robienia zdjęć na tradycyjnej kliszy fotograficznej. Już od dłuższego czasu chciałem przygotować dla Was materiał, w którym mógłbym zestawić te dwie techniki obok siebie, żebyście sami mogli je porównać i zastanowić się, która podoba Wam się bardziej.

Modelka: A.S.
Miejsce sesji: Park przy Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku
Bukiet: Kwiaciarnia Pokusa Kielce
Stylizacja włosów: Time4change
Welon: Madonna
Opaska na włosy: Bijou Brigitte
Papeteria: INVI

Bardzo dziękuję wszystkim uczestniczkom - Agatce, Dominice, Edycie i Oli za pomoc w przygotowaniu sesji, którą zacząłem organizować dosłownie dzień wcześniej! 😅 Na miejsce sesji wybraliśmy dobrze mi znany park przy muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, niedaleko Kielc.

Fotografia Ślubna Fine Art

Wspomniałem w tytule, że to sesja kobieca w stylu fine art. Te dwa słowa od pewnego czasu pojawiają się na mojej stronie bardzo często, więc poświęcę tutaj kilka zdań, żeby przybliżyć Wam co to dokładnie oznacza.

Fotografia fine art, to w wolnym tłumaczeniu na język polski po prostu fotografia artystyczna. Trudna do podzielenia na kategorie, oznacza używanie fotografii jako medium do wyrażania wizji i twórczości autora. W kontekście komercyjnym, fotografia fine art ma nieco inne znaczenie. Obejmuje pewien określony styl, w którym forma, staje się równie ważna co treść.

Dla mnie fotografia ślubna fine art to zdjęcia, które nie tylko spełniają swoją funkcję, ale też cieszą oko same w sobie. W swojej pracy zawsze stawiam na bardzo prostą kompozycję, naturalne i miękkie światło, pastelowe kolory, dużą liczbę detali. Liczy się dla mnie nie tylko opowiadana historia, ale także to, by końcowa kolekcja zdjęć, którą otrzymują moje pary, po prostu wyglądała pięknie.

sesja kobieca kielce

Fotografia Analogowa

Fotografia ślubna w stylu fine art szybko stała mi się tak bliska, ponieważ czerpie garściami z fotografii tradycyjnej czyli takiej, w której do fotografowania wykorzystuje się tradycyjny film fotograficzny i klasyczny analogowy aparat na kliszę. Od zawsze byłem zakochany w analogowej fotografii, a odkąd zrobiłem mój pierwszy w stu procentach analogowy reportaż ślubny, zacząłem inwestować coraz więcej czasu i uwagi na wprowadzenie jej do mojej zawodowej pracy.

Jak wspomniałem wcześniej, znakomita większość mojej pracy nadal odbywa się w technice cyfrowej, ale obecnie jestem już w stanie wykonać dla Was analogowo cały reportaż ślubny lub sesję zdjęciową, czego przykładem jest publikowana dzisiaj sesja kobieca.

Zdjęcia poniżej zostały zrobione analogowo.

Aparat: Canon EOS 50
Obiektyw: Canon 50mm f/1.2 L USM
Film: Kodak Gold 200
Laboratorium: imageIN Film Lab ✨ Polecam! ✨

analogowa sesja kobieca  sesja kobieca sesja portretowa kielce analogowa sesja kobieca analogowa sesja kobieca bukiet ślubny kielce ślubna opaska na włosy welon ślubny sesja portretowa dla dziewczyna

Fotografia Cyfrowa

Dryf w kierunku fotografii fine art i rosnące zainteresowanie fotografią analogową z czasem wpłynęły na sposób, w jaki podchodzę do pracy ze zdjęciami cyfrowymi. Stały się świetliste, nieco bardziej nasycone i pastelowe. Kolory stały się delikatniejsze i bardziej „analogowe”. Był to świadomy zabieg – chciałem, żeby moje zdjęcia zrobione w obu technikach były bardziej spójne.

Wszystkie zdjęcia poniżej zostały zrobione aparatem cyfrowym. To, które z nich są lepsze jest kwestią gustu, a ja jestem bardzo, bardzo ciekawy, co o nich myślicie. Więc dajcie znać w komentarzu! 😉

Marcin

sesja stylizowana oblęgorek sesja kobieca oblęgorek portret kielce sesja kobieca oblęgorek sesja kobieca na prezent sesja kobieca na prezent bukiet ślubny pokusa kielce sesja kobieca z bukietem portretowa sesja kobieca opaska na włosy Bijou Brigitte opaska na włosy ślub muzeum sienkiewicza sesja ślubna sesja ślubna muzeum sienkiewicza oblęgorek sesja ślubna oblęgorek sesja kobieca kielce fotograf kielce sesja na prezent sesja kobieca kielce portretowa sesja kielce

Sesja Kobieca

zrób sobie taką!

Jeśli spodobała Ci się ta sesja i chciałabyś mieć taką, to odezwij się do mnie! Opowiem Ci o szczegółach.

Jeśli jesteś facetem, podaruj swojej kobiecie odrobinę przyjemności i zamów dla niej taką sesję w prezencie!

Oczywiście, zapraszam również pary! 🤣

Zapytaj o ofertę

2 thoughts on “Sesja Kobieca w stylu Fine Art”

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *