logo

Najlepszy Fotograf Ślubny w Polsce

Najlepszy fotograf ślubny według mnie powinien mieć trzy kluczowe cechy: talent, doświadczenie i osobowość. Planując swój ślub i wesele dojdziecie do momentu, kiedy trzeba będzie zdecydować kto będzie fotografował wasz wielki dzień. Każda para ma inne priorytety dotyczące usługodawców obsługujących ich ślub i przyjęcie. Jedni chcą mieć piękny tort, inni nastawiają się na super imprezę z dużą liczbą gości. Jeszcze inni najbardziej cenią wspomnienia i zdjęcia ślubne, dlatego chcą aby pracował dla nich najlepszy fotograf ślubny, jakiego uda im się znaleźć. Ale jak wybrać fotografa na ślub, który nie tylko przypadnie wam do gustu, ale też obsłuży was profesjonalnie i zrobi świetne zdjęcia?

Fotograf Ślubny Marcin Syska – kilka słów o mnie

Nazywam się Marcin Syska. Pracuję jako profesjonalny fotograf ślubny od 2009 roku. Do dziś miałem okazję zrobić ponad 250 reportaży ślubnych dla par mieszkających w całej Polsce oraz za granicą. Mam na swoim koncie równie wiele sesji poślubnych zrealizowanych w wielu zakątkach kraju, od Kasprowego Wierchu po plaże Trójmiasta.

najlepszy fotograf ślubny

Regularnie współpracuję z topowymi agencjami ślubnymi. Fotografowałem śluby i przyjęcia w każdej możliwej skali – od małych i kameralnych, podczas których czułem się jak ulubiony kuzyn, po wielkie wysokobudżetowe realizacje dla bardzo wymagających klientów. Mówię swobodnie po angielsku i dobrze czuję się w atmosferze „międzynarodowego” wesela. W ciągu ostatnich kilku lat jasno określiłem swój styl fotografowania. Dopracowałem też do perfekcji moje zdolności warsztatowe. Aparat fotograficzny jest dla mnie przedłużeniem ręki i mogę skupić pełną uwagę na historii rozgrywającej się wokół mnie.

W swojej pracy stawiam na profesjonalne podejście do moich klientów. Jednak zręcznie łączę je z budowaniem przyjaznej atmosfery. Zależy mi na tym, żeby moje pary na każdym etapie współpracy mogły czuć się komfortowo, mając przy tym pewność, że są w dobrych rękach.

Najlepszy Fotograf Ślubny ma trzy kluczowe cechy

Na swojej zawodowej drodze poznałem wielu innych fotografów. Wiele lat obecności w branży ślubnej pozwoliło mi wyrobić sobie jasne zdanie na temat tego jaki powinien być najlepszy fotograf ślubny. Uważam, że profesjonalny fotograf na ślub powinien spełniać przede wszystkim trzy podstawowe cechy. Po pierwsze robić doskonałe zdjęcia, zachowując przy tym spójny styl i estetykę. Po drugie powinien mieć duże doświadczenie i świetne referencje. Po trzecie dobry fotograf na wesele powinien podchodzić profesjonalnie do obsługi swoich par, ale jednocześnie zachować miłe na stawienie i dbać o to, by para młoda zachowała przy nim dobry nastrój i czułam się komfortowo.

najlepszy fotograf ślubny na sesję

Najlepszy fotograf ślubny robi świetne zdjęcia

Dobry fotograf ślubny konsekwentnie trzyma się swojego stylu fotografowania i ma na swojej stronie internetowej portfolio od kilku do kilkunastu najlepszych realizacji, które ten styl potwierdzają. Ja określam się jako fotograf ślubny fine art, ponieważ moje zdjęcia zawsze są minimalistyczne i pełne światła i prezentują nie tylko samą historię każdej pary, ale też skupiają się na wszystkich pięknych detalach. Ponadto, żeby wyłowić zawodowca spośród całej rzeszy fotografów, którym brakuje doświadczenia, poświęćcie chwilę na przejrzenie bloga ślubnego, jeśli fotograf go prowadzi. Znajdziecie tam aktualne realizacje przedstawiające reportaże z całych ślubów. W ten sposób wyłowicie fotografa, który robi dobre zdjęcia ślubne z każdego etapu dnia, a na przykład tylko z sesji poślubnej.

najlepszy fotograf ślubny ranking

Najlepszy fotograf ślubny ma duże doświadczenie

Doświadczony fotograf ślubny zna na wylot realia dnia ślubu i wszystkie niuanse tej branży, dzięki czemu jest w stanie spokojnie i szybko reagować w każdej, a bywa że awaryjnej sytuacji. Najlepszy fotograf ślubny jasno i uczciwe mówi o swoim doświadczeniu. Powinny potwierdzać to po pierwsze zgrabne portfolio, a po drugie opinie na temat fotografa ślubnego widniejące na jego stronie. Jednak starajcie się te opinie zweryfikować. Spytajcie o wybranego fotografa znajomych, których opinii ufacie. Doświadczenie przychodzi ze stażem w branży i liczbą zrealizowanych zleceń. Oczywiście nie jest to regułą, najlepszy fotograf ślubny w waszej okolicy może być na rynku od dwóch lat dzięki ciężkiej pracy i szybkiemu rozwojowi, a inny nie nauczy się wiele nawet przez dziesięć lat, jeśli nie angażuje się w to co robi.

Dobry fotograf na ślub daje się lubić!

Lata doświadczenia i super portfolio są ważne, ale dla was najlepszy fotografem na ślub będzie ten, w którego towarzystwie będziecie się czuli po prostu świetnie. Spędzicie razem trochę czasu i ważne, abyście nadawali na tych samych falach. Sam zawsze staram się trochę rozluzowywać atmosferę, gdy widzę, że para jest spięta. Gdy jest na to czas i okazja, zabawiam i zagaduję moich klientów po to, żeby dobrze się czuli i mogli zapomnieć o tym, że trzymam w ręce aparat.

najlepszy fotograf ślubny w polsce

Najlepsza fotografia ślubna – czy coś takiego istnieje?

Czy istnieje jeden konkretny najlepszy fotograf ślubny w Polsce? Zdecydowanie nie, chociaż jestem zdania, że profesjonalna fotografia ślubna w Polsce należy do europejskiej czołówki. W branży ślubnej znajdziecie wielu świetnych fotografów, jeśli w trakcie poszukiwań zwrócicie uwagę na trzy podstawowe cechy, o których wspomniałem. Jestem pewien, że jeśli poświęcicie odrobinę uwagi na przestudiowanie galerii i strony fotografa ślubnego, który wpadł Wam w oko, na pewno podejmiecie dobrą decyzję.