© Marcin Syska Photography
logo

Analogowa Sesja Ślubna BOHO

Analogowa sesja ślubna chodziła mi po głowie już od dłuższego czasu. Wszystko zaczęło się od momentu, gdy w czerwcu 2019 r. udało mi się w końcu zrobić reportaż ślubny w 100% analogowy. Tamto zlecenie napełniło mnie na długo bardzo pozytywną energią i zapałem do rozwijania tematu fotografii analogowej, którą traktowałem wcześniej bardziej jako hobby, odskocznię od komercyjnej fotografii w technice cyfrowej, z jaką miałem do czynienia na co dzień robiąc reportaże ślubne i sesje z parami.

Na marginesie, dla tych z Was, którzy określenie „fotografia analogowa” widzą pierwszy raz dodam, że chodzi tutaj o fotografowanie przy użyciu tradycyjnego aparatu fotograficznego na kliszę, a nie aparatu cyfrowego.

Praca z aparatem analogowym w trakcie reportażu ślubnego była dla mnie niesamowita. Podobnie jak przyjemność z oglądania efektów własnej pracy. Zdjęcia zrobione na profesjonalnym filmie negatywowym (kliszy fotograficznej) mają głębię i trójwymiarowość, której brakuje mi na  zdjęciach z cyfry. A w pastelowych kolorach, pięknych odcieniach skóry i naturalnym ziarnie można się po prostu zakochać!

Te wszystkie ochy i achy nad klimatem zdjęć z kliszy doprowadziły mnie do decyzji o tym, że chciałbym z biegiem czasu coraz częściej wykorzystywać technikę analogową w mojej zawodowej pracy fotografa ślubnego. Analogowa fotografia będzie też stopniowo wpływać na sposób w jaki będę pracował ze zdjęciami cyfrowymi, dążąc do tego, żeby zdjęcia zrobione obiema technikami były ze sobą bardziej spójne.

Z decyzją o częstszej pracy z analogiem wiąże się potrzeba przygotowania przykładowych materiałów, którymi mógłbym się z Wami podzielić. Mam już w portfolio reportaż analogowy, więc przyszedł czas na zrobienie analogowej sesji ślubnej. Udało mi się zrobić ją pod koniec ubiegłego sezonu, a w dzisiejszym wpisie chciałbym pokazać Wam jej efekty.

Analogowa Sesja Ślubna w klimacie BOHO

Bohaterami tego materiału są Justyna i Szymon. Super pozytywni ludzie, z którymi świetnie spędziłem czas. A mieliśmy go dla siebie trochę, bo spotkaliśmy się trzykrotnie – na sesji narzeczeńskiej, w dniu ślubu i później na sesji poślubnej. Nadawaliśmy na tych samych falach, uśmialiśmy się i w ogóle.  Naprawdę fajni ludzie.

Sesję ślubną zrobiliśmy w miejscu, które nazywa się Maleszowa Żurawie Gniazdo. To taki prywatny park, znajdujący się gdzieś między Kielcami, a Buskiem-Zdrój. Bardzo klimatyczne miejsce, ze stawem, po którym można popływać łódką.

Nasza analogowa sesja ślubna miała zdecydowanie klimat boho. Wszystko idealnie się zgrało: bukiet, fryzura, sukienka Justyny i marynarka Szymka. Chciałbym powiedzieć, że miałem wpływ na stylizację tej sesji, ale cóż, nie byłaby to prawda 😊 Justyna i Szymek wszystko zrobili sami. Swoją sukienkę Justyna zamówiła u krawcowej. Piękny boho bukiet ślubny zrobiła siostra Justyny – Martyna. Swoją drogą fotografowałem też ślub i sesję Martyny i Wojtka 😊

Ale najlepsza była makrama, która idealnie uzupełniła boho klimat całej sesji. Justyna i Szymek kupili makramę specjalnie na swoje wesele i sesję ślubną. I wyobraźcie sobie, że drewniany stelaż, na którym makrama jest zawieszona Szymek zrobił samodzielnie.

Zapraszam Was do obejrzenia zdjęć, a jeszcze bardziej do tego, żebyście dali znać w komentarzu, co myślicie o analogowej fotografii.

Miejsce sesji: Maleszowa Żurawie Gniazdo
Bukiet: Kwiatowa Pasja
Sukienka: Szycie Meggi
Garnitur: Vistula
Makrama boho: JS przygotowali ją sami

P.S.
Dla tych, których ciekawią kwestie techniczne…
Aparat fotograficzny: Canon A-1 z obiektywem FD50mm f/1.4
Film: Fuji 400H
Skan: ImageIN Film Lab

analogowa sesja ślubna boho bukiet ślubny boho analogowa sesja ślubna pana młoda w sukni boho suknia ślubna boho plener ślubny boho analogowa sesja poślubna plener analogowy boho bukiet sesja ślubna boho fotografia analogowa zielony garnitur boho sesja ślubna analogiem analogowa sesja ślubna boho

Analogowa Fotografia Ślubna

zobacz więcej analogowych materiałów

Jesli analogowy klimat do Ciebie przemawia koniecznie przejrzyj moje pozostałe materiały zrobione w tej technice.

Zapytaj o swój termin!

Proszę odezwij się do mnie jeśli chcesz poznać moją ofertę lub zaprosić mnie do sfotografowania Twojego ślubu.

8 thoughts on “Analogowa Sesja Ślubna BOHO”

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *