logo

Warsztaty

 • Warsztaty Fotografii Ślubnej | Kielce - 10.04.2019

  One Man Orchestra

Warsztaty Fotografii Ślubnej

Dlaczego One Man Orchestra?

Cześć, jestem Marcin! I widzę to tak. Jeśli chcesz pracować jako zawodowy fotograf ślubny, musisz być jak taki człowiek orkiestra. Na pewno znasz ten obrazek. Gość gra rękami na gitarze, ustami na harmonijce, nogami na perkusji i Bóg jeden wie na czym jeszcze...

One Man Orchestra - tak nazwałem moje warsztaty fotografii ślubnej, bo dokładnie tak kojarzy mi się profesja fotografa ślubnego. Nie dość, że musisz być super reporterem. Musisz być super fotografem reklamowym i portretowym. Marketingowcem, biznesmenem, specem od mediów społecznościowych, blogerem, handlowcem... I jeszcze gdzieś w tym wszystkim musisz znaleźć sposób, żeby zawrzeć w swojej pracy Twój własny głos, Twój własny styl.

Jesteś tutaj, bo zdajesz sobie sprawę, że zdobycie doświadczenia w tak wielu dziedzinach jest trudne. I masz rację!

Czujesz, że stoisz w miejscu? Videokursy i książki nic nie dają? Telefon nie dzwoni? Ciągle myślisz "Jak oni to robią?".

Może do dzisiaj brakowało Ci odwagi. Albo pomysłu. Albo po prostu kogoś, kto pokaże ci, jak przestać popełniać w kółko te same błędy i ruszyć do przodu.

Jesteś w dobrym miejscu. Zajmuję się fotografią ślubną od 10 lat. W tym czasie sfotografowałem ponad 200 ślubów. Cieszę się, że tutaj jesteś, bo jestem pewien, że mogę Ci pomóc.

Czytaj dalej...

O czym będą te warsztaty fotograficzne?

Zapraszam cię na warsztaty fotografii ślubnej, dzięki którym zrobisz pierwszy krok do szybkiego rozwoju w każdej z dziedzin, które przed chwilą wymieniłem. W każdej. Przesadziłbym, gdybym teraz powiedział, że w jeden dzień przekażę Ci wiedzę, której zebranie zajęło mi 10 lat. W ciągu kilku godzin otrzymasz porcję skondensowanej wiedzy, podpartej życiowymi przykładami, rysunkami, historiami.

Warsztat fotograficzny. Sprzedaż. Marketing. Klient. Wszystko od, czego zależy twój sukces lub porażka w fotografii ślubnej.

Dowiesz się, jak prowadzić rentowny biznes fotograficzny. Unikniesz błędów, które ja popełniłem. Pokonasz problemy, z jakimi ja też się borykałem.

Wszystko co usłyszysz i zobaczysz, będzie podparte moim własnym doświadczeniem.

O czym nie będą te warsztaty fotograficzne?

Na warsztatach nie będzie gdybania.

Nie będzie o tym co mogłoby się sprawdzić.

Nie zrobimy sesji, podczas której wszyscy robimy te same zdjęcia, tej samej parze. Ale i tak dowiesz się, jak to dobrze zrobić.

Nie zamierzam także mówić ci, jak to musisz osiągnąć stan uniesienia, aby móc spojrzeć do wnętrza swej duszy i nakłonić swe ucho, aby raczyło usłyszeć ten cichutki głos w twoim sercu, który mówi ci "Aniu musisz odnaleźć siebie"... ;)

Po co ci to?!

dlaczego warto przyjść na One Man Orchestra

Proste. Gdybym 10 lat temu trafił na taki kurs fotografii ślubnej, dojście do momentu, w którym jestem teraz kosztowałoby mnie znacznie mniej czasu, pieniędzy i energii.

Zobaczysz

JAK ZROBIĆ LEPSZE ZDJĘCIA
JAK OGARNĄĆ SOCIAL MEDIA
JAK PRZYGOTOWAĆ SKUTECZNĄ OFERTĘ
JAK OBROBIĆ ŚLUB W JEDEN DZIEŃ

Przezwyciężysz

MYŚLI W STYLU „NIE JESTEM DOŚĆ DOBRY”
BŁĘDY, PRZEZ KTÓRE STOISZ W MIEJSCU
STRACH PRZED PODNIESIENIEM STAWEK
PROBLEMY W KONTAKTACH Z KLIENTAMI

Otrzymasz

MNÓSTWO WIEDZY, ZBIERANEJ PRZEZE MNIE PRZEZ LATA
MOTYWACJĘ DO ROZWIJANIA SIĘ
TECHNIKI, KTÓRE OD RAZU WPROWADZISZ W ŻYCIE
CENNE WSKAZÓWKI MARKETINGOWE I BIZNESOWE

I WIELE WIĘCEJ...

Dla kogo te warsztaty?

Warsztaty fotografii ślubnej One Man Orchestra są dla osób, które rozpoczynają działalność w fotografii ślubnej oraz dla tych, którzy już działają w branży, ale chcą wskoczyć poziom wyżej np. podnieść ceny lub zacząć robić śluby, którymi do tej pory tylko się inspirowali. Uwaga! To nie są warsztaty wyłącznie dla amatorów. Będziemy omawiać naprawdę zaawansowane tematy, które mogą zaskoczyć nawet doświadczonych fotografów.

Ważne jest to, że te warsztaty fotograficzne będą dla Ciebie super nawet jeśli nie zajmujesz się ślubami tylko np. robisz sesje rodzinne albo fotografujesz chrzty, czy modelki. Większość programu jest uniwersalna dla każdej branży fotograficznej, bo atakuje najważniejsze umiejętności fotograficzne, biznesowe i marketingowe!

Więc jeśli naprawdę chcesz...

 • zostać fotografem ślubnym
 • fotografować zawodowo, bo obecnie robisz to dorywczo
 • popracować nad biznesem i marketingiem, bo zdjęcia masz super
 • ruszyć z miejsca, bo nie wiesz co dalej
 • poprawić swój warsztat fotograficzny
 • fotografować „lepsze” śluby
 • mieć więcej zleceń, zarabiać więcej
 • wypracować swój styl
 • opanować selekcję i obróbkę zdjęć
 • nauczyć się Adobe Lightroom
 • ogarnąć media społecznościowe

... te warsztaty fotografii ślubnej są dla Ciebie. Sprawdź dokładny program i zapisz się.

POZNAJ PROGRAM

Program Warsztatów

Będziemy rozmawiać dużo o fotografii, bo to ona jest w tym wszystkim najważniejsza. Poruszymy tematy związane zarówno z artystyczną, jak i rzemieślniczą stroną fotografii ślubnej. Zdobędziesz też mnóstwo wiedzy z zakresu brandingu, marketingu, prowadzenia firmy i kontaktów z klientami.

Przed Reportażem
Część I

Moja historia

W kilku zdaniach o tym skąd się wziąłem i jak trafiłem właśnie tutaj. Moje spojrzenie na zawód fotografa, fotografię ślubną i reportaż. Jak fotografia ślubna łączy w sobie wiele gatunków fotografii i dlaczego to takie ważne.

Styl i marka

Jak określić swój własny styl. Jak się go trzymać. Co robić, by nieprzerwanie iść swoją drogą, nie oglądając się przesadnie na innych. Od czego zacząć budowanie marki i jak konsekwentnie ją rozwijać.

Marketing

Jak trafić do klientów, do których chcesz trafić. Czytelna strona internetowa. Jak prezentować portfolio. Skuteczna reklama. Facebook, Instagram i blog.

Biznes is Biznes

Jak skutecznie poprowadzić ślubny biznes. Budowanie przejrzystej oferty. Kontrola kosztów. Wycena i sprzedaż. Klient od A do Z – spotkania, telefony i maile, umowa i współpraca. Fajna relacja, a sprzedaż. Podatki, ZUSy, rachunki, RODO. Jak i kiedy powiedzieć NIE.

Przygotowania do pracy

Jak przygotować się do pracy w dniu reportażu i dzień wcześniej. Jak zorganizować wyjazd. Co zabrać ze sobą – sprzęt i nie tylko.

Inspiracja

Jak i czym się inspirować, żeby się rozwijać, a nie frustrować. Spokojnie, nie będzie o śpiewie ptaków i renesansowym malarstwie ;)

Rozwój

Jak trzymać dyscyplinę, żeby zrobić to, co musisz zrobić, żeby dotrzeć tam, gdzie chcesz dojść. Kilka słów o mojej postawie wobec siebie, fotografowania i biznesu. Jak pozostać zmotywowanym i skutecznym w swoich działaniach.

Reportaż
Część II

Sprzęt

Co musisz mieć ze sobą, a co możesz odpuścić. Jak dobrać sprzęt do własnego stylu. W co zainwestować już teraz, a co odłożyć na później. Skąd wziąć sprzęt praktycznie za darmo. Opowiem i pokażę, czego sam używam i dlaczego.

Gwiazdor vs Ninja

Dlaczego warto podczas pracy być dyskretnym i jak to osiągnąć, żeby jednocześnie nie wyjść na gbura, czy „artystę”.

Od początku do końca

Cały dzień ślubu od przygotowań do przyjęcia moim okiem – krok po kroku. Jak ogarnąć stres. Budowanie historii – jedna z ważniejszych umiejętności.  To co piękne i to co ważne - jak zaspokoić swoje ego i oczekiwania klienta jednocześnie. Jak się zachować, gdy wjeżdża pieczona świnia?! ;)

Warsztat fotografa

F/1.2 czy F/16 ? 1/10 sek czy 1/1000 sek ? Kompozycja obrazu. Fotografowanie detali. Wybór odpowiedniej ogniskowej.

Światło naturalne

Jak radzić sobie ze światłem zastanym podczas każdego etapu reportażu. Jak pracować ze światłem, gdy nie ma go wiele.

Lampy błyskowe

Jak podczas reportażu poradzić sobie w każdej sytuacji z jedną lampą błyskową na aparacie. Jakie inne schematy oświetlenia możesz zastosować. Praca z wyzwalaczami i modyfikatorami światła.

Sesja plenerowa

Budowanie atmosfery pomiędzy twoimi modelami, a także pomiędzy tobą i parą. Wydobywanie emocji. Jak przezwyciężyć czerstwy klimat. Wybór miejsca na sesję ślubną. O której jest ta złota godzina? Wyjazdy i logistyka.

Po Reportażu
Część III

Trudne, ale dobre nawyki

Mówi się, że złe nawyki łatwo nabyć, ale trudno z nimi żyć, a dobre nawyki trudno nabyć, ale łatwo z nimi żyć. Dowiesz się, jak pracować nad zleceniem tak, żeby oddać je klientom znacznie szybciej niż myślą.

WorkFLOW

Co dzieje się z moimi zdjęciami od ich zrobienia do publikacji na blogu lub oddania klientowi. Jak bezpiecznie przechowywać materiał. Opowiem ci jakich programów używam i dlaczego. Selekcja materiały – jak wybrać i ułożyć zdjęcia, żeby opowieść była spójna i interesująca. A do tego, jak zrobić to szybko. Opowiem o przygotowywaniu albumów dla twoich par i przekazywaniu im zdjęć, a także o tym jak publikować swoje prace w internecie.

Obróbka

Mój proces obróbki w programie Adobe Lightroom - od importu do eksportu. Na co zwracam szczególną uwagę, a czego zaledwie dotykam. Jak myśleć o obróbce już na etapie fotografowania. Sprawna edycja RAWów. Zarządzanie kolorem. Poznasz kilka mało znanych sztuczek i narzędzi, dzięki którym cały proces obróbki nabiera rozpędu.

Efekt końcowy

Jak i gdzie zamawiać albumy i odbitki. Jak przygotować coś oryginalnego. Prezentacja efektów twojej pracy.

Przegląd twojego portfolio

Sporo zaplanowałem na ten dzień. Nie wiem czy damy radę. Ale jeśli wyrobimy się wcześniej, to chętnie spojrzę na twoje portfolio, stronę, czy bloga. Pokażesz mi z czym masz problem i razem popracujemy, żeby to poprawić.

Podczas każdej części będzie czas na dyskusję, żeby każdy mógł zapytać o to, co uważa za najważniejsze dla siebie. Żadne pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi.

Po zakończeniu zajęć zapraszam na małe afterparty. Napijemy się czegoś, pogadamy i poznamy się lepiej.

O Mnie

marcin syska - fotograf ślubny

Cześć, nazywam się Marcin Syska i jestem fotografem ślubnym. Mówię to z dumą, bo praca zawodowego fotografa sprawia mi mnóstwo satysfakcji. Lubię rozwój i wyzwania, a fotografia ślubna dostarcza mi jednego i drugiego. Lubię też poznawać nowe miejsca i nowych ludzi. Ponadto sprawnie prowadzony biznes pozwala mi także na wygodne życie. Daje mi także czas na to, co ważne.

Marcin Syska zapraszający na warsztaty fotografii ślubnej

W tym roku zaczynam mój 11 sezon ślubny i już nie mogę się go doczekać. Ale przyznaję, początki były trudne. Kiedy zaczynałem, jedyną formą edukacji była książka o fotografii ślubnej G. Płaczka dostępna w Empiku. Nie było warsztatów i grup na Facebooku, a dobry sprzęt był daleko poza moim zasięgiem. Pomimo tego, wytrwałość i konsekwentna praca doprowadziły mnie tutaj, czyli do miejsca, w którym jestem gotowy, żeby podzielić się z tobą tym, czego się nauczyłem.

Mój styl fotografowania ślubów to prawdziwe, niewymuszone historie. Liczą się dla mnie prawdziwe emocje. Czasami po prostu są i wystarczy je zamknąć w małym obrazku, a czasami robię wszystko, żeby je wydobyć. Przejrzyj moje portfolio. Jeśli moja wizja fotografii ślubnej przemawia do ciebie, to uzupełniaj formularz zgłoszeniowy i widzimy się w kwietniu!

Do zobaczenia

Marcin

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Informacje

kurs fotografii ślubnej

Termin

Kielce
10 kwietnia 2019
godz. 10:00 - 19:00

Cena

1500 PLN
wystawiam rachunek
liczba miejsc ograniczona

Miejsce

Stacja Biznesu
Restauracja Żółty Słoń
Kielce, ul. Zagnańska 49

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Nasze warsztaty fotograficzne odbędą się w bardzo fajnym miejscu z industrialnym klimatem - w restauracji Żółty Słoń w Kielcach. Będziemy mieli dla siebie przez cały dzień własną salę, gdzie komfortowo spędzimy te 9 godzin. Do dyspozycji cały czas będzie kawa, napoje i przekąski, żeby nikt nie opadł z sił. Wszystkich uczestników zapraszam też na lunch, a jedzenie w Żółtym Słoniu jest boskie! Po zajęciach przenosimy się do Craft Beer PUB na najlepsze piwo w mieście. Będzie CZAD! :D

FAQ

pytania i odpowiedzi

Czy będę lepszy po tych warsztatach?
Tak, jeśli jesteś ambitny i pracowity. Jeśli naprawdę chcesz poprawić swój warsztat i biznes fotograficzny, to korzystając z mojego doświadczenia i wiedzy w krótkim podniesiesz swoją jakość i zarobki.

Czy warto wydawać na to pieniądze?
Inwestycja w siebie zwraca się znacznie szybciej niż inwestycja w drogie aparaty i szkła.

Co jest w cenie?
Cały dzień zajęć, moja wiedza do Twojej dyspozycji. Przybory do notowania. Napoje i przekąski. Obiad.

Czego się dowiem na warsztatach?
Warsztaty mają przekrojowy charakter i dowiesz się co zrobić, żeby poprawić swój warsztat fotograficzny i rozwinąć dochodowy biznes. Przejrzyj dokładnie program.

Czy będzie czas na przegląd mojego portfolio?
Warsztaty są jednodniowe i mamy sporo do obgadania, więc tym razem nie obiecuję. Przewidziałem czas na przegląd twojego portfolio, jeśli ładnie się wyrobimy. Ale spokojnie, na pewno podczas zajęć będziemy rozmawiać o tym jak zbudować porządne portfolio.

Czy prowadzisz zajęcia indywidualne?
Planuję wprowadzić taką możliwość w tym sezonie. Napisz do mnie, jeśli chcesz wiedzieć więcej.

Czy warsztaty będą dla mnie jeśli fotografuję zawodowo, ale nie śluby?
TAK! Warsztaty kręcą się wokół ślubów, ale przyjdź na jeśli interesujesz się dowolną częścią fotografii komercyjnej. Program w 90% jest uniwersalny dla każdej branży foto!

Czy mogę dać komuś prezent w formie zaproszenia na twoje warsztaty?
Tak, jeśli chcesz zrobić komuś prezent zapraszając go na moje warsztaty, to proszę daj mi znać. Przygotuję dla Ciebie profesjonalne i ładne zaproszenie, które możesz wręczyć obdarowywanej osobie.

Czy można zrezygnować?
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, nie ma możliwości rezygnacji i zwrotu wpłaconej kwoty, ale możesz znaleźć kogoś na swoje miejsce.

Czy można nagrywać zajęcia?
Można robić notatki. Niestety wszystkie inne formy rejestrowania są niedozwolone.

Czy otrzymam dyplom?
Jeżeli potrzebujesz, przygotuję dla ciebie zaświadczenie udziału w warsztatach. Możesz potrzebować czegoś takiego np. do uzyskania dofinansowania. Razem ustalimy szczegóły.

Jak się z Tobą skontaktować?
Preferuję kontakt mailowy, napisz na foto@marcinsyska.pl. Ale jeśli masz ochotę pogadać, to dzwoń!

Czy będzie afterparty?
Ależ oczywiście, że będzie.

Formularz Zgłoszeniowy

REJESTRACJA ZAKOŃCZONA

Rejestracja na warsztaty One Man Orchestra została zakończona. Jeśli program warsztatów Ci się spodobał, zapisz się na warsztaty indywidualne. Uzupełnij formularz, opowiem Ci o szczegółach.

Klikając przycisk "Wyślij" zgadzasz się na przetwarzanie twoich danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu przez Avialab Sp. z o.o. z siedzibą w Kielcach w celu przetworzenia twojego zgłoszenia na kurs fotografii ślubnej i przesłania odpowiedzi.